کلکتور موتورخانه چیست؟

کلکتور موتورخانه یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که وجود آن منجر به کاهش مصرف لوله در شبکه لوله کشی موتورخانه و توزیع آب گرم به صورت یکسان در سراسر ساختمان می شود به همین خاطر طراحی و اجرای این این سیستم بسیار با اهمیت است. بنابراین هر زمان که نیاز به طراحی و اجرای موتورخانه برای ساختمان های مسکونی، تجاری و حتی اداری باشد، باید حتما از کلکتور موتورخانه استفاده نمود.

 

اما توجه نمایید که اگر قصد طراحی و اجرای کلکتور موتورخانه را دارید و می خواهید بهترین سیستم را در اختیار داشته باشید، بهتر است که از شرکت هایی مجرب در این حوزه کمک بگیرید. شرکت هایی همچون لوتوس به واسطه تجربه و سابقه درخشانی که در این حوزه دارند، بهترین انتخاب برای نصب کلکتور موتورخانه هستند که می توانید از طریق این تیم بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت ها دریافت نمایید.

جهت آشنایی با کلکتور موتورخانه و مزیت های استفاده از آن، بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی از طریق شماره 09121497420 اقدام نمایید.

کلکتور-موتورخانه-چیست

کلکتور موتورخانه

کلکتور موتورخانه از اجزای مهم سیستم موتورخانه ساختمان ها است که وجود آن مزیت های بسیاری به همراه دارد و منجر به بهبود عملکرد موتورخانه می شود. کلکتور موتورخانه شامل لوله های مختلف و بسیاری می شود که این لوله ها قادر هستند مایعات را انتقال دهند.

وظیفه کلکتور این است که با داشتن یک ورودی اصلی و داشتن چند خروجی کار تقسیم و ایجاد فشار یکسان در تمام مسیرهای خروجی را انجام دهد و همچنین اگر چندين مسیر ورودی باشد و نیاز به یک خروجی، می‌ توان با استفاده از کلکتور تمام مسیرها را تبدیل به یک مسیر کرد.

ساخت کلکتور موتورخانه

در ادامه لیستی از مهم ترین مراحل طراحی و ساخت کلکتور را آورده ایم تا آگاه باشید برای طراحی و اجرای کلکتور موتورخانه باید به چه نکاتی توجه نمود. البته فراموش نکنید که طراحی و نصب کلکتور موتورخانه نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد و اگر نتوانید به خوبی این اقدام را انجام دهید، این سیستم هیچ کارایی نخواهد داشت.

 

  1. اولین مرحله در ساخت کلکتور موتورخانه، انتخاب جنس کلکتور است (مقاوم در برابر خوردگی و رطوبت)
  2. تعیین قطر و طول کلکتور
  3. طراحی سوراخ های انشعابات کلکتور
  4. طراحی کلکتور (طراحی مطابق با استانداردهای ایمنی)
  5. اجرای کلکتور توسط افرادی مجرب و متخصص در این حوزه
  6. آزمایش کلکتور موتورخانه

کلکتور رفت و برگشت موتورخانه

موتورخانه نیاز به لوله های بسیاری دارد که رفت و برگشت آب از طریق این لوله ها امکان پذیر باشد. در واقع کلکتور موتورخانه سیستمی است که دارای لوله های رفت و برگشت بسیاری است تا موتورخانه بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

کلکتور موتورخانه دارای یک سری لوله برای رفت و یک سری لوله برای برگشت سیال است. از سمت رفت، سیال مورد نظر به سمت مصرف کننده ها حرکت کرده و از سمت برگشت، سیال به سیکل باز خواهد گشت.

تعویض کلکتور موتورخانه

تعویض کلکتور موتورخانه زمانی صورت می گیرد که این کلکتور دیگر نتواند عملکرد خوبی داشته باشد و نیاز به تعویض آن باشد، در چنین شرایطی افراد باید از یک تیم حرفه ای برای بازدید و تعویض کلکتور موتورخانه کمک بگیرند تا این کلکتور به درستی تعویض شود.

تعمیر کلکتور موتورخانه

تعمیر کلکتور موتورخانه امکان پذیر است و اگر این کلکتور خیلی معیوب نشده باشد، می توان اقدام به تعمیر آن نمود. زمانی که تعمیرکار اقداماتی جهت بررسی این کلکتور انجام دهد، متوجه خواهد شد که تعمیر انتخاب خوبی است یا خیر باید حتما اقداماتی جهت تعویض نمود.

قیمت کلکتور موتورخانه

قیمت کلکتور موتورخانه با توجه به نوسانات قیمت ها مدام در حال تغییر است به همین خاطر نمی توان به اعداد و ارقام خاصی برای این مورد اشاره نمود؛ بنابراین توصیه می کنیم که جهت آگاهی از قیمت کلکتور موتورخانه، همین حالا از طریق شماره 09121497420 اقدام نمایید تا بهترین مشاوران و کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

جمع بندی

پیشتر راجع به کلکتور موتورخانه و اهمیت طراحی و اجرای آن خواندید و حالا می دانید که این کلکتور موتورخانه چه وظایف مهمی بر عهده دارد؛ بنابراین توصیه می کنیم که جهت نصب و یا حتی تعمیر و تعویض کلکتور موتورخانه از بهترین شرکت ها کمک بگیرید تا در نهایت بتوانید شاهد بهترین عملکرد از این سیستم باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
تماس با تاسیسات لوتوس