نصب موتورخانه

نصب موتورخانه به شکلی درست و اصولی بسیار با اهمیت است تا هم راندمان عملکرد موتورخانه بهتر باشد و هم نیاز به تعمیر و تعویض قطعات آن در محدوده زمانی کوتاه نباشد. به همین خاطر امروزه هر کسی که قصد نصب و راه اندازی موتورخانه برای ساختمان خود را دارد به سراغ بهترین شرکت ها می روند تا خدمات باکیفیتی را دریافت کند.

بنابراین توصیه ما به شما این است که اگر قصد طراحی و نصب موتورخانه با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت ها را دارید به سراغ تاسیسات لوتوس بروید؛ زیرا این مجموعه به واسطه نیروهای ماهری که در اختیار دارد قادر است که اقدام به نصب موتورخانه به شکلی اصولی و با مناسب ترین قیمت ها کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نکات نصب موتورخانه بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید. همچنین می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی از طریق شماره های 09121497420 و 09122176734 اقدام کنید.

نصب-موتورخانه

محل نصب موتورخانه

یکی از مهم ترین نکات که متقاضیان پیش از نصب موتورخانه باید به آن توجه کنند انتخاب محل مناسب برای این سیستم است. توجه نمایید که نصب موتورخانه باید در محلی صورت گیرد که فاصله زیادی با واحدها داشته باشد تا سرو صدای این سیستم افراد را آزار ندهد و آرامش ساختمان را برهم نزند.

بنابراین به تمامی متقاضیانی که قصد نصب موتورخانه را دارند توصیه می کنیم که محل مناسبی را برای این اقدام انتخاب کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که باید حتما یک محیط سرپوشیده را انتخاب کنید تا امنیت موتورخانه تضمین شود و به دور از هر گونه شرایط جوی مختلف باشد.

مراحل نصب موتورخانه

ساخت فونداسیون اولین مرحله برای نصب موتورخانه است که باید به آن توجه ویژه ای کنید. پیش از اینکه نسبت به نصب تجهیزات موتورخانه اقدام کنید، بهتر است در ابتدا بستر قرارگیری این تجهیزات آماده شود. مزایای ساخت فونداسیون در موتورخانه بی شمار است که از جمله این موارد می توانیم به کاهش فشار ناشی از سنگینی تجهیزات بزرگ به کف موتورخانه، ایجاد سطحی تراز و یکدست برای نصب، عدم نفوذ آب به زیر شاسی تجهیزات و… اشاره کنیم.

سپس نوبت به نصب تجهیزات موتورخانه می رسد که باید اقدام به نصب دیگ آب گرم، ساخت کلکتور، لوله کشی موتورخانه گرمایی، نصب مخزن انبساط و… کنید.

نصب موتورخانه شوفاژ

نصب موتورخانه شوفاژ یکی از مهم ترین اقداماتی است که پس از طراحی و اجرای یک ساختمان جدید باید انجام داد. اما توجه نمایید که نصب موتورخانه شوفاژ نکات و اصولی دارد که باید از بهترین شرکت ها برای این اقدام کمک بگیرید تا شاهد بهترین سیستم در ساختمان خود باشید.

ذکر این نکته ضروری است که تنها نصب موتورخانه شوفاژ اهمیت ندارد بلکه ضروری است که متقاضیان اقداماتی جهت تعمیر آن نیز انجام دهند. بنابراین اگر صاحب یک موتورخانه هستید باید هر چند وقت یکبار اقدام به تعمیر موتورخانه خود نمایید.

نصب دودکش موتورخانه

دودکش موتورخانه راهی جهت خروج دود و آلاینده ها از این محیط است. دودکش موتورخانه از ورق های گالوانیزه یا سیاه روغنی ساخته می شود که شامل قطعاتی از جمله لوله، زانو، تبدیل و سه راهی است. نبود سیستم دودکش، کارکرد صحیح موتورخانه‌ها را مختل می کند و تا حدی غیر ممکن است.

اما توجه نمایید که برای ساخت و نصب دودکش موتورخانه باید به موارد مختلفی توجه کنید که در ادامه لیستی از مهم ترین نکات را برای این اقدام آورده ایم تا بتوانید بهترین سیستم را در اختیار داشته باشید.

  • دودکش باید حداقل یک متر بالاتر از پشت بام باشد
  • خرید کلاهک دودکش H شکل لازم است
  • از پایه های مخصوص برای کنترل وزن دودکش های عمودی و اتصال آنها استفاده کنید
  • باید در برابر حرارت مقاوم باشد
  • دودکش قائم فلزی باید از ورق فولادی ساخته شود
  • دهانه خروجی کانال دودکش در مسیر هوای آزاد باشد
  • هنگام ساخت دودکش موتورخانه، صاف و صیقلی بودن داخل کانال با اهمیت است

نصب ترموستات موتورخانه

ترموستات قطعه ای می باشد که به منظور تنظیم درجه حرارت در موتورخانه قرار می گیرد. اگر ترموستات وجود نداشته باشد آب گرم مصرفی سرد می شود، به همین دلیل وجود و عملکرد مناسب آن در موتورخانه اهمیت زیادی دارد.

به منظور عملکرد صحیح و مناسب موتورخانه، ترموستات باید در مکانی به دور از نور آفتاب، باد سرد، زیر پنجره و راهرو نصب شود. همچنین در محل نصب ترموستات باید چرخش جریان هوای گرم و سرد وجود داشته باشد.

نصب دیگ موتورخانه

یکی از اجزای اصلی برای ساخت موتورخانه برای گرمایش خانه ها و آب مصرفی دیگ ها هستند. دیگ موتورخانه در دو نوع دیگ چدنی و فولادی تولید می شود، که دیگ چدنی به دلیل مزایایی که دارد با افزایش تقاضا همراه است.

نصب دیگ موتورخانه هر چند کاره ساده ای به نظر می رسد اما به خاطر شکننده بودن چدن، باید دقت کرد که ضربه به پره نخورد که باعث شکسته شدن پره شود. آب بندی بوشن مورد دیگری است که باید به آن توجه نمود که اگر فردی تخصص کافی را نداشته باشد، پروژه را دچار مشکل می کند و عدم آب بندی بین پره ها باعث پایین آمدن طول عمر دستگاه می شود

اجرت نصب موتورخانه

یکی از مهم ترین مواردی که افراد پیش از نصب موتورخانه باید به آن توجه کنند هزینه و اجرت نصب موتورخانه است که این هزینه می تواند آگاهی شما را نسبت به این فرایند افزایش دهد و می توانید با خیالی آسوده اقدام کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که هزینه نصب موتورخانه با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود و نمی توان به اعداد و ارقام خاصی اشاره نمود.

بنابراین توصیه می کنیم که جهت آگاهی از قیمت های جدید و به روز همین حالا از طریق شماره های 09121497420 و 09122176734 اقدام نمایید تا بتوانید با مجرب ترین مشاوران صحبت و مشورت کنید.

شرکت نصب موتورخانه

شرکت تاسیسات لوتوس جزو بهترین شرکت ها برای نصب موتورخانه است که می توانید از طریق این مجموعه بهترین خدمات را دریافت کنید. تاسیسات لوتوس به واسطه سابقه درخشان خود در حوزه ساخت موتورخانه موجب شده تا به عنوان بهترین شرکت برای این اقدام شناخته شود.

تیم مجرب شرکت لوتوس هم تجربه و هم سابقه درخشانی در این حوزه دارند به همین خاطر می توانید از طریق این شرکت بهترین خدمات را دریافت کنید. بنابراین اگر نیاز به نصب موتورخانه به صورت فوری و با مناسب ترین قیمت ها را دارید بهتر است که همین حالا اقدام کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09121497420 و 09122176734 در ارتباط باشید.

نصب موتورخانه صنعتی

نصب موتورخانه صنعتی به این دلیل صورت می گیرد که موتورخانه های عادی نمی توانند پاسخگوی نیاز افراد باشند و در نتیجه افراد مجبور می شوند به سراغ نصب موتورخانه صنعتی بروند تا بتوانند از طریق این موتورخانه گرمایش فضا را به همراه آب داغ فراهم نمایند.

نصب موتورخانه صنعتی نیاز به تجهیزات بیشتری دارد و افرادی خدمات ارائه می دهند که تجربه و مهارت بالایی در این زمینه کسب نموده اند. بنابراین اگر شما هم قصد نصب موتورخانه صنعتی را دارید، بهتر است که از طریق تیم هایی مجرب و حرفه ای اقدام نمایید.

نصب مبدل موتورخانه

نحوه نصب مبدل موتورخانه بسیار راحت است زیرا این مبدل وزن کم و اندازه کوچکی دارد. با این حال برای نصب مبدل صفحه ای لازم است نکات لازم لحاظ شود در غیر این صورت به دستگاهی بدون راندمان تبدیل می شود.

بیشترین استفاده مبدل موتورخانه در ساختمان های مسکونی برای تامین آب گرم مصرفی می باشد. مبدل حرارتی از کارایی و راندمان بالایی برخوردار است، ولی میزان این راندمان به نوع لوله کشی یا همان جهت جریان سیال ها بستگی دارد. لوله کشی مبدل باید به شکلی انجام شود که جهت حرکت هر سیال مخالف سیال دیگر باشد.

نصب موتورخانه استخر

نصب موتورخانه استخر بسیار حائز اهمیت است و افراد علاوه بر طراحی و ساخت بهترین استخر برای خانه باید به نصب موتورخانه استخر نیز توجه نمایند تا بتوانند از این استخر به خوبی استفاده کنند.

در واقع اگر نصب موتورخانه استخر به خوبی صورت گیرد، هم آب داغ استخر تامین می شود و هم تصفیه به خوبی صورت می گیرد. بنابراین توجه نمایید که برای نصب موتورخانه استخر حتما از طریق شرکت هایی مجرب و حرفه ای اقدام نمایید تا بتوانید شاهد عملکرد درست این سیستم باشید.

نصب موتورخانه هوشمند

موتورخانه‌ های هوشمند، نمونه‌ های نوینی از سیستم‌ های گرمایشی هستند که با استفاده از تکنولوژی‌ های پیشرفته، سنسورها و عملگرهای هوش مصنوعی، توانایی کنترل خودکار و بهینه‌ سازی مصرف انرژی و کارایی در انتقال حرارت و سرمایش ساختمان‌ ها را دارا می‌ باشند. هوشمندسازی موتورخانه باعث کاهش مصرف انرژی، تنظیم دمای آسایش محیط و … می‌ شود.

اما توجه نمایید که امروزه تنها برخی شرکت های خاص و حرفه ای قادر هستند که اقداماتی جهت نصب موتورخانه هوشمند انجام دهند به همین خاطر باید با دقت بیشتری اقدام نمایید تا بتوانید بهترین شرکت را انتخاب کنید. با انتخاب درست می توانید بهترین سیستم را در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
تماس با تاسیسات لوتوس