تخلیه سپتیک تانک

تخلیه سپتیک تانک یکی از راهکارهای مدیریت فاضلاب تولیدی است که بیشتر در مناطقی که دسترسی به سیستم های متمرکز تصفیه فاضلاب ندارند استفاده می شود.

در واقع مدیریت فاضلاب های تولیدی، یکی از چالش هایی است که همواره بشر با آن مواجه است. رهاسازی فاضلاب تصفیه نشده، خطرات بسیاری را برای جوامع انسانی و اکوسیستم های گیاهی و جانوری به همراه دارد. یکی از راهکارهای مدیریت فاضلاب تولیدی، استفاده از سپتیک تانک می باشد.

در ادامه این مقاله با نکات و شرایط تخلیه سپتیک تانک بهتر و بیشتر آشنا می شوید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی از طریق شماره های 09121497420 و 09122176734 اقدام نمایید.

تخلیه سپتیک تانک

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک تانک نوع خاصی از چاه است که اتصالی به فاضلاب مرکزی ندارد و ظرفیت آن کاملا محدود است. بنابراین باید در دوره‌ های مشخص محتویات درون آن تخلیه شود. روش تخلیه و زمان مناسب برای تخلیه سپتیک تانک از اهمیت زیادی برخوردار است.

توجه نمایید که استفاده از سپتیک تانک برای مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری کاربرد دارد اما برای عملکرد درست و خوب آن باید در زمان های مناسب به سراغ تخلیه آن بروید.

تخلیه چاه سپتیک تانک

تخلیه سپتیک تانک به وسیله استفاده از پمپ های لجن‌کش صورت می گیرد. این پمپ ها قادر به انتقال لجن و مواد جامد از کف مخازن می باشند. زمان تخلیه می‌ تواند بسته به تعداد افراد در خانه و میزان زباله داخل مخزن متفاوت باشد. سپتیک تانک در انواع مختلف حجم وارد بازار می‌ شود که تخلیه آن نسبت به تخلیه چاه به دقت بیشتری نیاز دارد.

شایان ذکر است که برای تخلیه چاه سپتیک تانک باید در زمان مناسب و از طریق افرادی که تجربه و مهارت کافی برای این اقدام را دارند کمک بگیرید.

زمان تخلیه سپتیک تانک

تعیین بهترین زمان تخلیه سپتیک تانک به عوامل مختلفی مانند اندازه مخزن، تعداد اعضا، مصرف آب و حجم مواد جامد وارد شده به مخزن بستگی دارد. به صورت کلی توصیه می شود که هر 1 تا 2 سال یکبار سپتیک تانک را بررسی و هر 2 تا 5 سال یکبار پمپاژ شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، وجود نشانه هایی همچون خروج پساب از سپتیک تانک، وجود صدا در لوله ها و انتشار بوی نامطبوع می تواند به معنای نیاز فوری به تخلیه سپتیک تانک باشد. بنابراین اگر این عوامل را مشاهده نمودید باید فورا به سراغ تخلیه سپتیک تانک بروید.

عواقب عدم تخلیه سپتیک تانک

اگر در زمان مناسب تخلیه سپتیک تانک صورت نگیرد، ممکن است مشکلات بسیاری را افراد مشاهده کنند. بنابراین توصیه می کنیم که هر زمان با علائمی که پیشتر به آن اشاره کردیم مواجه شدید، حتما به سراغ تخلیه سپتیک تانک بروید.

اگر تخلیه سپتیک تانک در زمان مناسب انجام نشود، ممکن است لجن و آب آلودگی وارد خانه شود که همین امر می تواند خسارت هایی را نیز به بار بیاورد.

پخش بوی نامطلوب به صورت مداوم از دیگر مواردی است که ممکن است از عواقب عدم تخلیه سپتیک تانک به شمار رود. بنابراین اگر نمی خواهید با این نشانه ها مواجه شوید، بهتر است که به سراغ تخلیه سپتیک تانک در زمان مشخص و درست بروید.

هزینه تخلیه سپتیک تانک

هزینه تخلیه سپتیک تانک یکی از مهم ترین مواردی است که افراد به آن توجه می کنند اما همین هزینه با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. بنابراین توصیه می کنیم که اگر قصد تخلیه سپتیک تانک را دارید اما می خواهید پیش از هر چیزی در ابتدا از هزینه ها آگاه شوید، از طریق شماره هایی که در اختیار دارید اقدام نمایید تا بهترین مشاوران و کارشناسان راهنمای شما برای دریافت بهترین خدمات باشند.

خدمات تخلیه سپتیک تانک

اگر قصد دریافت خدمات تخلیه سپتیک تانک را دارید بهتر است که آگاه باشید مجموعه لوتوس خدمات تخلیه سپتیک تانک را به صورت فوری و با کمترین قیمت ها ارائه می دهد به همین خاطر می توانید از طریق این مجموعه بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به صورت فوری دریافت نمایید.

جهت دریافت خدمات تخلیه سپتیک تانک و آگاهی از هزینه ها، بهتر است که از طریق شماره های 09121497420 و 09122176734 اقدام نمایید تا بهترین مشاوران و کارشناسان شما را برای این اقدام راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
تماس با تاسیسات لوتوس