برای شفاف شدن آب استخر چه باید کرد؟

برای شفاف شدن آب استخر چه باید کرد؟ این سوالی است که بسیاری از کسانی که صاحب استخر در باغ یا ویلای خود هستند می پرسند تا آگاه شوند که از چه طریقی می توان آب استخر را از هرگونه آلودگی پاکسازی نمود و کمک به شفاف سازی آن کرد. توجه نمایید که روش های بسیاری برای شفاف سازی آب استخر وجود دارد که متقاضیان می توانند از طریق بهترین روش اقدام کنند تا بتوانند با خیالی آسوده به سراغ شنا در استخر مورد نظر بروند.

نکته ای که خیلی ها به آن توجهی نمی کنند این است که شفاف شدن آب استخر موجب می شود تا بتوان از آن استفاده نمود به همین خاطر اگر شما هم صاحبه استخری در باغ ویلا یا آپارتمان هستید باید با بهترین روش ها آشنا شوید تا هر زمان که نیاز به تصفیه و شفاف سازی آب استخر بود، بتوانید با خیالی آسوده اقدام نمایید.

جهت آشنایی با روش های شفاف سازی آب استخر، بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید با آگاهی کافی و کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایید.

برای-شفاف-شدن-آب-استخر-چه-باید-کرد

شفاف کننده آب استخر

برخی افراد تنها اقدام به استفاده از استخر می کنند بدون اینکه به نکات نگهداری از آن توجهی کنند؛ اما همین نکات موجب می شود تا افراد هم بتوانند با خیالی آسوده از استخر استفاده نمایند بدون اینکه هرگونه بیماری پوستی را مشاهده کنند و هم اینکه منجر به تمیزی و زیبایی استخر می شود. در ادامه به مهم ترین و بهترین روش ها برای شفاف سازی آب استخر اشاره نموده ایم تا بتوانید از طریق این روش ها با آگاهی کافی اقدام نمایید.

تمیز کردن کف و دیواره ی استخر

با استفاده از ابزار و لوازم خاص و مناسب کف استخر، مواد زائد را پاک کرده و دیواره ها را توسط فرچه تمیز کنید. سپس فیلتر استخر را روشن کرده و چند ساعت زمان بدهید تا مواد زائد را شسته و کدر بودن آب را از بین ببرد. تمیز کردن کف و دیواره ی استخر موجب می شود تا آب استخر شافاف باشد اما اگر همین اقدام را انجام ندهید دیگر شاهد تمیزی و زیبایی کف و دیوارها نخواهید بود که همین امر بر روی کیفیت و زلال بودن آب تاثیرگذار است.

ماده شفاف کننده آب استخر

ماده شفاف کننده آب استخر با استفاده از خاصیت ذرات معلق آنها را به لخته های بزرگ تبدیل کرده و این لخته ها در کف استخر ته نشین می شوند. هر چقدر فیلتر شنی استخر عملکرد بالاتری داشته باشد باعث شفاف شدن آب می شود. ناگفته نماند که این مواد به صورت مایع و بدون بو هستند.

در زمان اضافه کردن شفاف کننده به آب استخر باید پمپ تصفیه آب خاموش باشد و پس از گذشت 8 ساعت کف استخر را تمیز کرده و مجددا پمپ روشن شود.

سولفات مس برای شفاف کردن آب استخر

سولفات مس یا کات کبود یکی از موادی است که برای شفاف سازی آب استخر از آن استفاده می شود. چند ساعت بعد از شوک استخر به وسیله کلر مقدار معینی سولفات مس جهت شفاف سازی  به آب استخر اضافه می شود. این روش به خاطر شفاف سازی با کیفیت و استاندارد، با افزایش تقاضا همراه است و بسیاری از افراد از طریق همین روش اقدام می کنند.

سولفات آلومینیوم برای شفاف سازی آب استخر

سولفات آلومینیوم همان زاج سفید است که یک ماده منعقد کننده می باشد و برخی افراد در فرایند شفاف سازی آب استخر از آن استفاده می کنند. سولفات آلومینیوم به دلیل داشتن بار مثبت باعث خنثی سازی ذرات معلق آب شده و آن ها را ته نشین می کند. بنابراین می توانید جهت شفاف سازی آب استخر از طریق این روش اقدام نمایید.

شفاف شدن آب استخر با ازن زنی

در برخی مواقع برای شفاف سازی آب استخر می توان از ازن استفاده نمود. ازن زنی یکی از روش های بسیار کاربردی در این زمینه می باشد که مقدار مورد نیاز ازن را وارد آب نموده و میکروارگانیسم ها، مواد شیمیایی و معدنی موجود در محیط را از بین می برد.

ذکر این نکته ضروری است که قدرت پاکسازی و شفاف سازی ازن بسیار بالا است. استفاده از ازن در زلال سازی آب استخر باعث می شود تا با هزینه بسیار کمی، مانع از رشد مجدد جلبک و انواع قارچ شد. علاوه براین، این مواد رسوب گذاری نمی کنند و هیچگونه ماده سمی نیز وارد آب نخواهند کرد.

جمع بندی

پیشتر با انواعی از روش ها برای شفاف سازی آب استخر آشنا شدید و حالا می دانید که روش های بسیاری برای این اقدام وجود دارد که می توانید از طریق بهترین روش، شاهد پاکسازی و شفاف سازی آب استخر در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون صرف هزینه بالا باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
تماس با تاسیسات لوتوس