آیا نصب پمپ آب ممنوع است؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که شنیده اید نصب پمپ آب بر روي کنتور و يا شبكه توزيع آب ممنوع است و این سوال برای‌تان پیش بیاید که اصلا چرا این اقدام امری غیر قانونی است و نمی توان آن را انجام داد؟ حتی ممکن است با انجام این کار با برخی افراد برخورد قانونی نیز شود به همین خاطر بهتر است که پیش از این اقدام در ابتدا از قوانین جدید نصب پمپ آب آگاه شوید.

در حقیقت امروزه ثابت شده است که نصب پمپ آب مشکلاتی اعم از سوختگی پمپ، وجود گل و لای در شیر آب، افزایش هزینه برق و آب ساختمان و در نهایت نرسیدن آب به شبکه لوله کشی ساختمان های همسایه را در پی دارد و همین امر منجر به غیر قانونی بودن این اقدام شده است.

اگر می خواهید با قوانین نصب پمپ آب و فرایند قانونی نصب پمپ آشنا شوید، بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید. همچنین می توانید جهت دریافت خدمات تلفنی و مشاوره از طریق شماره های 09121497420 و 09122176734 اقدام نمایید.

آیا-نصب-پمپ-آب-ممنوع-است

روش‌های نصب پمپ آب در ساختمان

برای نصب پمپ آب یک روش قانونی و یک روش غیر قانونی وجود دارد که ما در ادامه قصد داریم تا شما را با این دو روش بهتر و بیشتر آشنا کنیم تا در نهایت بتوانید با آگاهی کافی به سراغ بهترین روش بروید.

نصب پمپ آب بر روی کنتور (روش غیر قانونی)

نصب پمپ آب بر روی کنتور در گذشته بسیار شایع بود؛ زیرا افراد از طریق این روش مشکل کمبود فشار آب را برطرف می کردند اما به مرور زمان افراد متوجه شدند که نصب پمپ آب بر روی کنتور مشکلاتی اعم از سوختگی پمپ، وجود گل و لای در شیر آب، افزایش هزینه برق و آب ساختمان و در نهایت نرسیدن آب به شبکه لوله کشی ساختمان های مجاور را دارد.

بنابراین امروزه نصب پمپ آب بر روی کنتور یک روش غیر قانونی محسوب می شود و با کسانی که از این روش استفاده می کنند برخورد قانونی می شود.

نصب پمپ آب همراه با مخزن ذخیره آب (روش قانونی)

امروزه برای نصب پمپ آب، افراد باید از مخزن ذخیره آب کمک بگیرند که یک روش کاملا قانونی است و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

ذکر این نکته ضروری است که پمپ و مخزن باید در کنار هم قرار بگیرند و این سیستم باید حتما در زمینی صاف و بدون هرگونه ناهمواری نصب شود.

در صفحه نصب پمپ آب با مخزن اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

دلایل غیر قانونی بودن نصب پمپ آب بعد از کنتور

 • با نصب پمپ آب به مرور زمان کنتور و پمپ خراب می شوند
 • مصرف آب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد
 • در بخش هایی که به علت فرسودگی نشتی ایجاد شده است، آب های آلوده به شبکه راه پیدا می کنند
 • در کوتاه ترین زمان ممکن افت فشار برای ساختمان های مجاور ایجاد می شود

قانون نصب پمپ آب در ساختمان

یک سری قوانین برای نصب پمپ آب وجود دارد که تمامی متقاضیان باید با توجه به همین قوانین اقدام کنند تا بهترین پمپ آب را در ساختمان داشته باشند. در ادامه به مهم ترین قوانین نصب پمپ آب اشاره نموده ایم تا با آگاهی کافی اقدام نمایید.

 • نصب پمپ آب در محیطی سرپوشیده
 • توجه به تهویه مناسب
 • نزدیکی پمپ و مخزن
 • نصب پمپ آب در فضایی دور از واحدهای مسکونی
 • با توجه به نیاز ساختمان، حجم مخزن تعیین می شود
 • سطح زیر مخزن باید هموار و صاف باشد
 • دسترسی به اجزای موتورخانه
 • رعایت برخی نکات برای جلوگیری از یخ زدگی پمپ در فصول سرد سال

برای نصب پمپ آب از چه طریقی اقدام کنیم؟

نصب پمپ آب جزو اقداماتی است که افراد برای رسیدن به نتیجه دلخواه، باید حتما از طریق شرکت هایی معتبر و مجرب اقدام کنند. تاسیسات لوتوس یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید با خیالی آسوده از طریق آن اقدام نمایید تا بتوانید از طریق تیم مجرب شرکت لوتوس بهترین خدمات را برای نصب پمپ آب دریافت نمایید.

شرکت لوتوس به واسطه سابقه درخشانی که در این حوزه کسب نموده و تیم حرفه ای که در اختیار دارد، به عنوان بهترین شرکت برای نصب پمپ آب شناخته شده است. ناگفته نماند که کلیه خدمات این شرکت با بهترین قیمت ها ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
تماس با تاسیسات لوتوس