آموزش نصب پمپ ساختمان

روش نصب پمپ ساختمان بدون مخزن خیلی راحت تر از نصب پمپ آب ساختمان با مخزن است، به این دلیل که دیگر نیازی به تعبیه کردن مخزن و فرایند لوله کشی های مورد نیاز برای نصب آن وجود دارد و تنها نیاز انجام این کار اجرای لوله کشی پمپ آب خانگی می باشد.
پمپ هایی که می شود آن ها را بدون مخزن داخل ساختمان نصب کرد، پمپ های آب آپارتمانی می باشند که اصولا این نوع پمپ ها از نوع نیم اسب بخار هستند. پس اگر قصد نصب پمپ آب در واحد آپارتمان را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله در مورد آموزش نصب پمپ ساختمان را از دست ندهید.
نصب پمپ آب در آپارتمان بدون مخزن تحت فشار ممکن است، چرا که این مدل پمپ ها حداکثر 0.5 اسب بخار قدرت را دارا هستند، پس برای تامین فشار به مخزن یا منبع نیازی ندارند.
مدل نصب پمپ ساختمان مثل روش نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن می باشد، پس برای نصب پمپ آب نیم اسب، باید ورودی و خروجی پمپ آب نیم اسب را به ورودی و خروجی لوله آب ساختمان وصل کنیم. به این روش که ورودی پمپ نیم اسب به لوله خروجی آب ساختمان و خروجی پمپ به لوله ورودی آب به داخل سیستم لوله کشی ساختمان وصل شود.

آموزش-نصب-پمپ-ساختمان

آموزش نصب پمپ آب خانگی

نوع نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن به این مدل است که اول باید جای مناسبی برای نصب پمپ آب خانگی در نظر داشته باشیم که دارای ویژگی های زیر باشد:

  • محل نصب پمپ آب برای ساختمان باید دارای سقف و به دور از نور خورشید باشد.
  • سطح کف محل نصب پمپ آب خانگی باید صاف و بدون برآمدگی باشد.
  • در حالی که پمپ آب بیش از نیم اسب بخار دارای قدرت می باشد، خوب است جای نصب پمپ عایق کاری صوتی داشته باشد که صدای پمپ موجب سلب آسایش همسایه ها نشود.

روش نصب پمپ آب خانگی بعد از کنتور به این شکل است که پمپ را در مسیر جریان لوله اصلی آب خانه قرار می دهید. برای این کار می توانید در هر جایی که قصد نصب پمپ آب ساختمان را دارید، لوله اصلی آب ساختمان را قطع کنید و پمپ آب را به طور مستقیم به لوله آب اصلی کنتور وصل کنید. حال لوله آب هم قطر یا حتی کلفت تر از دهانه ورودی پمپ آب را با کمک مهره و ماسوره از یک طرف به لوله اصلی آب و از طرف دیگر به ورودی پمپ آب خانگی متصل می کنیم.
بعد از آن نوبت به وصل کردن ورودی و خروجی پمپ آب خانگی به سیستم لوله کشی آب ساختمان خواهد رسید. برای این کار پس از خروجی پمپ آب خانگی شیر یک طرفه را تعبیه می کنیم تا هنگام خاموش بودن پمپ آب خانگی از برگشت آب به داخل پمپ جلوگیری کند.

بعضی ها شیر یک طرفه را پیش از پمپ آب نصب می کنند، ولی خوب است شیر یک طرفه پس از پمپ قرار گیرد تا زمانی که سیستم تحت فشار بوده و پمپ خاموش می باشد، فشاری روی پمپ نباشد.
نصب پمپ آب خانگی از محبوب ترین خدمات تاسیسات لوتوس می باشد، در این مجموعه همه متخصص ها و نصابان پمپ آب مهارت های فوق العاده ای در نصب و لوله کشی پمپ آب دارند و می توانند پمپ آب بدون مخزن شما را با بالا ترین کیفیت و با دقت فراوان نصب کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمنیه نصب پمپ با شماره های 02155307100 و 09129234072 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
تماس با تاسیسات لوتوس