تصفیه فاضلاب

فاضلاب تصفیه نشده دارای میکروارگانیسم های بیماری دار و مواد آلی می باشد که تجزیه مواد آلی فاضلاب تصفیه نشده موجب تولید گاز های بدبو خواهد شد. همچنین فاضلاب به خاطر داشتن مواد مغذی می تواند موجب تحریک رشد گیاهان آبزی بشود. پس نتیجه می گیریم تصفیه و بی خطر سازی فاضلاب از اقدامات لازم است که باید پیش از تخلیه به محیط زیست انجام داد.
یک متر مکعب فاضلاب قادر به آن است که 14 تا 20 متر مکعب آب را کثیف کند. بعضی از این آلاینده ها مانع از استفاده آب برای مصارفی مثل خوردن، حمام کردن، تفریح، کشاورزی، مصارف صنعتی و غیره می شود.

تصفیه-فاضلاب

روش های تصفیه فاضلاب

با توجه به ويژگی ها و مشخصات فاضلاب های صنعتی کشور و وجود داشتن پارامتر های گسترده تری نسبت به فاضلاب شهری، گزینش فرآيند های تصفيه فاضلاب از ويژگی خاصی برخوردار می باشد. از شاص های مهم در فاضلاب های صنعتی موجود بودن ترکيبات رنگی، مواد سنگين و پیچيده، باز آلی بالا و آلاينده ‌های خطرناک و سمی است که هم به استفاده از فرآيند های مختلف به خصوص استفاده از فرآيند های شيميايی را در بعضی موارد اجتناب ناپذير می ‌نمايد. چرا که انتخاب مدل فرآيند با توجه به ويژگی های هر صنعت فرق می کند.

مراحل تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب، عملی است که در طی آن فاضلاب (آبی که دیگر نیازی به آن نداریم یا برای استفاده مناسب نیست) به آبی تبدیل می شود که قادر است دوباره به چرخه محیط زیست برگردد و در طبیعت تخلیه شود. فاضلاب از کار هایی مثل استحمام، شست و شو، استفاده از دستشویی، آب روان و آب باران متشکل شده است. فاضلاب پر از آلاینده هایی من جمله باکتری ها، مواد شیمیایی و سموم دیگر می باشد. هدف ما از تصفیه فاضلاب این است که آلودگی های داخل آن، به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند و فاضلاب برای تخلیه دوباره به محیط زیست امن و بی خطر شود.

شرح مراحل تصفیه فاضلاب به این صورت می باشد:

  • جمع آوری فاضلاب
  • کنترل بو
  • غربالگری
  • تصفیه اولیه
  • تصفیه ثانویه
  • هضم جامدات زیستی
  • تصفیه نهایی
  • گندزدایی
  • تصفیه لجن

به صورت خلاصه، انجام تصفیه فاضلاب یکی از مهم ترین کار ها برای حفاظت از محیط زیست می باشد که باید در همه جای جهان انجام شود. بیشتر تصفیه خانه فاضلاب، فاضلاب منازل و لوکیشن های تجاری را تصفیه می ‌کنند. کارخانه های صنعتی، پالایشگاه ها و کارخانه های تولیدی فاضلاب اصولا در محل کار تصفیه می ‌شوند و برای این فرایند تجهیزات ویژه ای طراحی شده است و امکانات به خصوصی فراهم گشته است.
در هر حال، از آنجا که فاضلاب به شدت خطرناک و نگران کننده می باشد، تصفیه آن باید بارها و بارها تبلیغ شود. تصفیه فاضلاب نه فقط به صرفه جویی در مصرف آب کمک می‌کند بلکه موجب آن می‌شود که یک محیط سالم و پایدار به وجود بیاید و از بروز مشکلات فراوان برای میلیون ها انسان و حیوان جلوگیری شود.
خوب است بدانید دفع فاضلاب تصفیه نشده درون رودخانه ها، دریاچه ها، اقیانوس ها و به صورت کلی در طبیعت و محیط زیست غیرقانونی می باشد.

در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه تصفیه فاضلاب از طریق شماره های   09121497420 و 09122176734 با کارشناسان تاسیسات لوتوس در ارتباط باشید.

تصفیه فاضلاب چیست؟

تصفیه فاضلاب به معنای پاکسازی آب از هر گونه آلودگی است که به موجب آن، امکان استفاده مجدد از آب وجود دارد. روش های بسیاری برای تصفیه فاضلاب وجود دارد که امروزه از طریق این روش ها می توان اقدام به تصفیه فاضلاب در کوتاه ترین زمان ممکن نمود.

تصفیه فاضلاب موجب می شود تا شاهد محیط زیستی پاکیزه و بدون هر گونه آلودگی بود با این اقدام دیگر هیچ گونه بیماری رواج پیدا نمی کند و جان آبزیان نیز به خطر نمی افتد. به همین خاطر امروزه توجهات بر روی تصفیه فاضلاب خانگی و صنعتی بیشتر شده است.

اهمیت تصفیه فاضلاب

با افزایش تعداد انسان ها، شاهد افزایش تولید آب های آلوده یا فاضلاب هستیم به همین خاطر تصفیه فاضلاب امروزه بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه است تا بتوان با این اقدام از آب های موجود استفاده ای دوباره نمود.

تصفیه فاضلاب موجب می شود تا از این آب بتوان استفاده هایی بهینه نمود. به طور مثال می توان برای آبیاری مزارع کشاورزی از این آب ها استفاده کرد.

با تصفیه فاضلاب محیط زیست پاکیزه تر می شود و دیگر آبزیان دچار بیماری و مرگ نمی شوند. اما اگر تصفیه فاضلاب به درستی انجام نشود امکان ایجاد بیماری های مختلف وجود دارد و حتی در نهایت می تواند مرگ و میر انسان ها را نیز شاهد بود.

تصفیه فاضلاب خانگی

فاضلاب خانگی حاصل از واحد های مسکونی، تجاری، صنعتی و تاسیسات مشابه تخلیه شده است که به آن فاضلاب بهداشتی نیز می گویند. فاضلاب خانگی حاوی میکروب های بیماری زا است به همین خاطر امروزه برای تصفیه فاضلاب خانگی از روش های بسیاری استفاده می شود.

ورود فاضلاب خانگی به چرخه طبیعت می تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند، همچنین ناگفته نماند که روز به روز نیز به میزان آن افزوده می شود به همین خاطر تصفیه فاضلاب خانگی بسیار بیشتر از گذشته اهمیت پیدا کرده است.

تصفیه فاضلاب صنعتی

در فاضلاب صنعتی فضولات صنعتی بیشتر است و متغیرترین نوع فاضلاب است چون هر کارخانه و صنایع با توجه به ماهیت فاضلاب تولیدی خود، دارای شرایط خاص از فاضلاب می‌ باشد.

فاضلاب های صنعتی در اثر مصرف آب در فعالیت های صنعتی و یا از منابع صنعتی و در طول مراحل مختلف تولید و خطرناک ترین نوع فاضلاب ها را تشکیل می دهند. تصفیه فاضلاب صنعتی از طریق روش های مختلف امکان پذیر است که همین امر منجر شده تا تصفیه فاضلاب های صنعتی به خوبی مدیریت شود.

هزینه تصفیه فاضلاب

اگر می خواهید از هزینه پکیج تصفیه فاضلاب آگاه شوید، باید بدانید که این هزینه با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. همچنین ناگفته نماند که روش های بسیاری برای تصفیه فاضلاب وجود دارد که هر کدام از این روش ها هزینه ای جداگانه دارند.

بنابراین توصیه می کنیم که جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه های دقیق و جدید از طریق شماره های 09121497420 و 09122176734 اقدام نمایید تا کارشناسان و مشاوران مجرب شما را از تمامی هزینه ها آگاه کنند.

پکیج تصفیه فاضلاب

استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب در مجتمع ها و شهرک های مسکونی، بیمارستان ها و کارخانجات جهت تصفیه فاضلاب برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و استفاده مجدد از آن برای آبیاری فضای سبز امری ضروری می باشد. همچنین ناگفته نماند که استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب منجر به کاهش مصرف آب نیز می شود.

پکیج های تصفیه فاضلاب دارای مزایای بسیاری هستند و همین امر موجب شده تا از این پکیج ها بیشتر استفاده شود. تصفیه فاضلاب با کمترین هزینه، استفاده از فاضلاب تصفیه شده، راه اندازی آسان و سریع در فضای محدود و با شرایط مختلف فضایی، صرفه جویی در آب و… از بهترین مزایای آن است.

keyboard_arrow_up
تماس با تاسیسات لوتوس